HAVA DURUMU
hava durumu

agri3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 9 Kategoride 56 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Basın Mensuplarını Ağırladı

11 Ocak 2019 - 763 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Vali Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Basın Mensuplarını Ağırladı
Vali Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Basın Mensuplarını Ağırladı

Valimiz Sayın Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Ağrı’da görev yapan basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Düzenlenen akşam yemeğine Valimiz Sayın Süleyman Elban, Ağrı Gazeteciler Cemiyet Başkanı Alaettin Aslan, Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Aydın ve ilimizde görev yapan basın mensupları katıldı.

Programda konuşan Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alaettin Aslan, Vali Elban’a gerçekleştirilen program için teşekkür ederek basının öneminden bahsetti.

Programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Süleyman Elban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda ilimiz basın mensuplarıyla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Meslek sorunlarının genel olarak hal olduğu, daha çok meslek ile ilgili yeni gelişmelerin, teknolojilerin ve daha iyi imkanların konuşulduğu nice 10 Ocaklarda sağlık ve huzur içerisinde hep beraber olmayı temenni ederek sözlerine başlayan Vali Elban,’’ Basın o ilin sadece gözü kulağı olan olayları, eksiklikleri, doğruları ve yanlışları ilgili taraflara halka, ülke ya da dünya kamuoyuna yansıtan bir meslek grubu değildir. Benim en çok önemsediğim basının kamu vicdanını temsil etmesidir. Çünkü yapılan şeyler eğer sizin kaleminiz de veya sizin sayfalarınızda olumlu yer buluyor ise, yapılan şeylerde, uygulamalarda ve hizmetlerde kamu vicdanı bana göre tatmin olmuş, rahatlamış ya da en azından huzursuzluk yok demektir. Eğer sizler bir konunun eksikliğini, yanlışlığını ve hatasını dile getiriyorsanız; orada kamu vicdanında bir zedelenme, bir alınganlık ya da boşa gitmeyen bir durum ya da adalet duygusunu zedeleyen bir uygulama vardır demektir. Bence yaptığınız işin en önemli yanı budur bence. Çünkü siz bunu yaparken kendi şahsınız adına ya da temsil ettiğiniz medya grubu adına bunu yapmıyorsunuz. Zaten sizin yaptığınız işin başka mesleklere benzemesinin bir nedeni de budur. Çünkü yaptığınız işin kamu vicdanında bir karşılığı yoksa, bir süre sonra yaptığınız işin ne sizin nezdinizde, ne de bizim nezdimizde, ne de halkın yanında bir kıymeti kalmayacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :