HAVA DURUMU
hava durumu

agri3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 9 Kategoride 56 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ağrı Belediye Başkan Aday Adayı Savcı Sayan Basın ile Bir Araya Geldi

23 Ocak 2019 - 931 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Ağrı Belediye Başkan Aday Adayı Savcı Sayan Basın ile Bir Araya Geldi
Ağrı Belediye Başkan Aday Adayı Savcı Sayan Basın ile Bir Araya Geldi

Ak Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan Ulusal ve Yerel Basın ile kahvaltıda Buluştu

Ağrı’da faaliyet gösteren ulusal ve Yerel Basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi, Savcı Sayan göreve gelmeleri halinde Ağrı’da yapılacak hizmetler ile ilgili yapmış olduğu açıklamada,

Sayan, Öncelikle bir Ağrılı olarak bir gazeteci kardeşiniz olarak çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Allah bizleri pişman etmesin, benim bütün hayatım Ağrı’da geçti ben Ağrı’ya yabancı biri eğilim, sadece ben değil dünyadaki bütün canlılar Ağrılıdır, ikinci âdem dediğimiz Hz. Nuh’un tufanından kurtulanlardanız dolayısıyla hepimiz Nuh’un zürriyetindeyiz. Ağrı bizimle birlikte marka şehir olacaktır, bizler göreve geldiğimiz zaman ilk olarak Ağrı iline yakışır bir Ağrı Gazeteciler Cemiyeti binasını kazandırarak basının görevini daha rahat bir ortamda yürütmesi olacaktır.

AĞRI GÖZ ÖNÜNDE OLAN BİR İL

Muhalif olsun olmasın herkesin gözü Ağrı’da seçimlerde insanlar Ankara İstanbul daha sonra Ağrıyı soruyorlar dolayısı ile Ağrı sadece bizim için değil bütün kesimler için çok önemli bir sıfatı taşımaktadır. Bundan dolayı taşıdığımız yükün ne kadar ağır olduğunun farkındayız.

AĞRI’DA KAVGA ÇIKARMAYA GELMEDİK

Savcı Sayan, Biz seçim çalışmaları kapsamında çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız, bu çalışmayı yaparken de kesinlikle yalnız dolaşacağım kapısını çaldığımız kişinin siyasi parti görüşü ne olursa olsun ister CHP olsun ister MHP olsun ister HDP olsun kim olura olsun kapılarına gideceğim bizler bu memlekette kavga çıkartmaya gelmedik, Hep birlikte hareket ederek huzurun barışın mutluluğun hâkim olduğu bir il olacağız, ben değil biz olacağız. dedi

BİR TELEFON İLE SPOR BAKANI’NA ULAŞTIK

Savcı Sayan, önceki gün akşam Ağrı spor taraftarları ile bir araya geldik bana dediler ki bizim transfer yapabilmemiz için üç yüz bin TL’ye ihtiyacımız vardır, Hemen sayın Bakanımızı telefon ile arayarak “Sayın Bakanım şuanda ağrı Spor taraftarları ile bir aradayız arkadaşların transfer yapabilmeleri için maddi kaynağa ihtiyaçları bulunmaktadır” “Sayın Bakanımız merak etmeyin en kısa zamanda Ağrı Sporun ihtiyacı olan maddi kaynakla yakından ilgilenip problemi çözüme kavuşturacağız” dedi, Sayan, elhamdülillah bizim her kesimde elimiz uzun Ağrı’nın ihtiyaçları konusunda yapılması gereken ne varsa Ağrılı kardeşiniz olarak Allah’ın izni ile çözülmeyecek hiçbir şey bırakmayarak Cumhurbaşkanımızın bize emanet ettiği Ağrı’yı en güzel şekilde en iyi hizmetlerle buluşturacağız.

18 MAHALLEMİZİ AYRI AYRI BÜYÜKŞEHİRLERE ZİMMETLEYECEĞİZ

Savcı Sayan, İnşallah bizler göreve geldiğimizde Ağrımızın 18 tane mahallesini her birini ayrı ayrı Büyükşehirlere zimmetleyerek hizmete boğacağız, sayan, temennimiz mayıs ayında zimmetleme yaparak başlatılacak olan hizmetleri son baharda bitirilerek Ağrı’ya yakışır bir belediyecilik anlayışı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına çıkarak bizlere emanet ettiği Ağrı’yı gerçekten hizmetlerle buluşturduğumuzu göstererek Doğunun yıldızı Olduğunu Göstereceğiz.

YİĞİDİN HAKKINI YİĞİDE VERMELİYİZ

Bizler bu memlekette bir taşı bir taşın üstüne nasıl bırakabiliriz düşüncesi içerisinde olmalıyız, sayan, Ağrı’da sayın Valimizin taktire şayan çalışmaları vardır, kendisini yürekten kutluyorum, daha önce yapmış olduğum konuşmamda da belirttiğim gibi “YİĞİDİN HAKKINI YİĞİ’DE VERMELİYİZ”. Bundan dolayı çalışkan bir Vali’nin yanına Çalışkan bir Belediye Başkanı yakışır.

GENÇLERE MÜJDEMİZ OLSUN

Sayan, Gençlerimize müjdemiz olsun, artık gençlerimiz evlendikten bir ay sonra mobilya parasını düğün borcunu ödemek için batıya gitmeyecek Bizler Ağrı’da bir havuz oluşturarak gerçekten ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize yardımcı olarak evlerini dayayıp döşeyeceğiz,

3000 KİŞİLİK İSTİHDAM YAPACAĞIZ

Sayan, İş Kur genel müdürü ile daha önce yapmış olduğumuz görüşmede 1000 kişilik istihdam sözü vermişti bize ancak ikili bir görüşme sağlayarak inşallah en kısa zamanda 1000 kişilik istihdam sözünü 3000 kişiye çıkaracağız, aynı zamanda şunu da belirtmek isterim ben Hz Ömer’in adaletine inanan bir insanım özellikle İş Kur personel atamaları noter huzurunda kura çekimi ile gerçekleşecektir. Başvuru yapan kişinin siyasi görüşü ne olursa olsun kura çekiminde adaleti sağlayarak herhangi bir soru işareti bırakmadan atamaları adaletli bir şekilde yapılmasını sağlayacağız.

KADINLARI EKONOMİYE KAZANDIRACAĞIZ

Belediye Başkan adayı Savcı Sayan özellikle mahallelerde yapacağımız çalışmalarla bayanların aile ekonomisine katkı sağlaması yönde büyük adımlar atacağız, sayan, kadınlar sadece evde çay demleyip yemek yapmakla mükellef değiller, bizler inşallah kısa sürede mahallelerde yapacağımız çalışmalarla ev hanımlarını ekonomiye kazandırma konusunda ciddi projelerimiz bulunmaktadır.

AĞRI BİR İNSANIN ÖN PLANA ÇIKMASI İÇİN HARCANACAK BİR İL DEĞİLDİR

Ağrı artık başkalarının ön planda yer alması için harcanacak bir il değildir, buradan basın aracılığı ile söylüyorum gelin birlikte yönetelim bana projeler sunun, benim eksikliklerimi bana söyleyin, bizler birlikte hareket ettikçe Ağrı’yı cazibe merkezi haline getirebiliriz. Beni alkışlayan değil gerçekten yapılması gereken hizmetler konusunda uyaran, gerektiğinde elini masaya vuran kişilerle biz Ağrı’yı kısa bir sürede hak ettiği yere getirebiliriz.

İÇİŞLERİ BAKANI’NIN KAPISINDA YATACAĞIM

Savcı Sayan, Biz Allah’ın izni ile göreve geldiğimizde Ağrı için bir şans olan Ağrı valimiz Süleyman Elban’ın 2 yıl daha Ağrı’da kalması adına İçişleri Bakanımızın kapısında yatacağım, çünkü biz Ağrı’da yapacağımız çalışmalarda sayın valimiz ile birlikte hareket ederek Ağrı’ya yapılacak çalışmalarda kendisinin engin bilgilerinden istifade etmek istiyoruz. Sözlerini kullandı.

Özel bir Restoran’da düzenlenen basın buluşması toplu çekilen fotoğrafın ardından son buldu.

İlgili Terimler :